Turizm'de Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya

Blog

Google Rehber Kaydı ve Optimizasyon

Otelimi Google Rehbere Nasıl Ekleyeceğim?

Otelinizi Google Rehber’e nasıl ekleyeceğinizin resimli olarak anlatımı :

1. http://www.google.com/local/add/businessCenter?hl=tr adresine giriyoruz. Aşağıdaki resimde gördüğünüz kırmızı yuvarlak içine alınmış alana Google hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini yazarak giriş yapınız. Eğer Google hesabınız yoksa “KAYIT OLUN” düğmesine tıklayarak Google hesabı edinebilirsiniz.

Google Rehbere Kayıt

 

2.Daha önceden Google Maps’e kaydınızın olup olmadığını denetlemek için sistem telefon numaranızı girmenizi isteyecektir. Kırmızı yuvarlak içine alınan yere telefon numaranızı girerek “İşletme Bilgilerini Bul” düğmesine tıklayın. Tüm bilgilerinizi girdikten sonra sayfanın altındaki “Gönder” düğmesine basarak ilerleyiniz.

Rehber Kaydını Kontrol Et

3. Açılan sayfada firma bilgilerinizi otelinize göre eksiksiz ve doğru bir şekilde giriniz. Siz Otelinizin adresini girdiğinizde aşağıdaki resimde gördüğünüz kırmızı yuvarlak içine alınmış haritada yer imi otomatik olarak eklenecektir.

Google Rehbere Firma Bilgilerini Ekleme

4. Açılan sayfada Google sizden bir doğrulama isteyecektir.Ülke ve zamanlama açısından 3 farklı yol önerebilir: birincisi telefonla(Önerilen), ikincisi SMS ile, üçüncüsü ise Kartpostal yolu ile doğrulamanızı isteyecektir. En hızlı doğrulama seçeneği telefonla aramadır.Bu seçeneği seçtiğiniz takdirde Google botları girdiğiniz telefon numarasını bir kaç dakika içerisinde arayacak ve size bir pin numarası söyleyecektir. Bu pin numarasını mutlaka not alınız. Eğer Telefonla doğrula seçeneği bulunmuyorsa sistem kaydını sabit telefondan yaptırdığınızdan doğrulamayı sms ile alamayacağınız için Kartpostal yolu seçeneğini seçmek zorundasınız.Google size 2-3 hafta içerisinde doğrulama kodunu ulaştıracaktır.

Google Rehbere Pin Kodu Girme

5. Google Rehber’de açılan sayfada doğrulamanızı yapın ve otel bilgilerinizin Google çalışanları tarafından onaylanmasınız bekleyiniz. Bu onaylanma süreci yaklaşık 2 hafta kadar sürmektedir.Oteliniz onaylandıktan sonra haritalarda yaklaşık 1gün gecikmeli olarak yayınlanmaya başlayacaktır. 

Google Rehbere Pin Kodu Ekleme

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Doğrulama İçin Görsele Tıklayınız